אנשים רבים מאמינים כי סריגה היא תחביב שמתאים בעיקר למבוגרים, אך האמת היא שמדובר בפעילות כיפית ומרגיעה מיוחד שכדאי לאמץ.

אם אתם רוצים להתחיל ולסרוג ביעילות, ראשית חשוב לבחור את סוג הצמר הנכון. מומחים ממליצים להרגיש את הצמר בידיים לפני שבוחרים אותו בכל פעם מחדש, בכדי לחוש אם הוא נעים ומתאים לצרכים שלכם.

עם זאת, מאחר וקיימים כל כך הרבה סוגים של צמר בשוק, כדאי להכיר וללמוד אלו סוגים מועדפים עליכם מראש, בהתאם לרמת סריגה והעדפה אישית.

מהו סוג הצמר המומלץ ביותר למתחילים?

בעבור מתחילים, ההמלצה הרווחת היא להשתמש בצמר שזור עבה יותר במשקל בינוני או כבד, משום שהרבה יותר קל לבצע בהם תיקונים.

בכדי ליהנות מתהליך סריגה נעים, כדאי לבחור בצמר בצבעים בהירים, משום שהצבעים הללו מאפשרים לראות הרבה יותר בקלות את התפרים שאתם מבצעים, ועל ידי כך לשים לב לכל תפר.

גם צמר כבשים מאוד מומלץ למתחילים, משום שהוא רך, מתמתח מאוד בקלות ונוח לפרימה וסריגה מחדש במקרה הצורך. צמר כבשים אמנם יחסית יקר לעומת סוגים אחרים של צמר, אך חשוב להבין שבמקרה זה האיכות כן נמדדת במחיר, וכי למתחילים יהיה הרבה יותר קשה ומסורבל לעבוד עם צמר זול שלא נעים לגוף. אם תבחרו בצמר נעים וכיפי לעבודה כמו צמר הכבשים, הסיכויים גבוהים יותר שתמשיכו ליהנות מתחביב סריגה גם בעתיד.

מהו סוג הצמר המומלץ ביותר לסורגים מתקדמים? 

אם סריגה היא אינה מילה גסה עבורכם, אתם יכולים להשתמש בסוגים של צמר עשויי כותנה או סיביר טבעיים. צמר מסוג זה אינו נמתח כמו צמר כבשים ולכן אמנם קשה יותר לעבוד אתו, אך הוא מאוד נעים ומאפשר לסרוג מגוון רחב יותר של פרטי לבוש.

איך בוחרים מסרגות? 

סריגה איכותית תלויה בסוג הצמר ובמסרגות שעובדות עם הצמר. לאחר שבחרתם את הצמר הנכון עבורכם, כעת הגיע הזמן לבחור את המסרגה.

בדומה לצמר, גם מסרגות עשויות מחומרים שונים. הן גם מגיעות באורכים שונים, המשתנים בהתאם לסגנון סריגה נבחר.

בעבור מתחילים, כדאי ואף מומלץ לבחור במסרגות עשויות במבוק או עץ, משום שהן לרוב מבצעות תפרים נקיים וחלקים. המסרגות הללו פחות חלקלקות ממסרגות אחרות, העשויות אלומיניום או פלסטיק, ונוחות מאוד לעבודה ממושכת עם הידיים.

בעבור סורגים מתקדמים, קיימות אפשרויות סריגה רבות ולכן גם אופן השימוש והבחירה של המסרגות הופך לספציפי יותר ומותאם לצורכי הסורג. כדאי לרכוש מסרגות העשויות ממספר חומרים ולהתנסות בהן באופן אישי, בכדי לבחור את הנוחות והמתאימות ביותר עבורכם.

אורך המסרגות משפיע על הנוחות ויכולות הסריגה הזמינות עבורכם. למתחילים, לרוב מומלץ לבחור במסרגות בינוניות בגודלן. בממוצע של 4X4.5X5 ס"מ בממוצע.

אם אתם עדיין מרגישים שאינכם בטוחים מהם סוגי הצמר והמסרגות שעליכם לרכוש בכדי להתחיל לסרוג עוד היום, כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם אנשים שסורגים כבר שנים וללמוד מהם. אחרי הכול, הניסיון שלהם סייע להם להכיר מגוון סוגים, סגנונות סריגה וטיפים שכדאי להכיר, אם אתם מעוניינים להצליח ולהתמחות באומנות בטווח הארוך.

סריגה מהווה תחביב מצוין לצעירים ובוגרים כאחד. בכדי לגשת למלאכת הסריגה, ראשית יש לבחור את סוגי הצמר והמסרגות הנכונים ביותר עבורכם. הבחירה משתנה בהתאם לרמת יכולת הסריגה שלכם והעדפותיכם האישיות. אם אתם עדיין מרגישים שאינכם בטוחים באשר לסוג הצמר או סוג המסרגה הרצוי, התייעצו עם אנשים שמנוסים בסריגה בכדי להעמיק ולהבין מה באמת נכון עבורכם.

זכרו, המטרה העיקרית היא ליהנות מהסריגה ולייצר פריט לבוש שתתגאו בו, לכן הקפידו לבחור כלים שיהיה לכם נוח לעבוד עמם בכל יום בשנה.