סריגה למתחילים

הוראות בסיסיות יכולות לעזור לכם להפוך את התחביב למקצוע. אבל עוד קודם, כדאי לדעת מאיפה מתחילים, באיזה אביזרים להשתמש וכמה זמן כל זה אמור לקחת. מבולבלים? הנה המדריך המלא

אחד היתרונות הגדולים ביותר של סריגה כתחביב בא לידי ביטוי בכך שניתן להתחיל להתנסות בלי שום רקע מקצועי. נכון שבעבר זו הייתה מלאכה ששמורה לבעלי מקצוע בלבד, אבל כיום היא טרנד שמשותף לגברים ונשים בכל הגילאים. עם זאת, חשוב בכל זאת לדעת מאיפה להתחיל כדי להגדיל את הסיכוי לכך שהתחביב הזה עוד יהפוך למקצוע.

השלבים הראשונים למתחילים מוקדשים לנושא של העלאת עיניים, סריגה לימין ואז לשמאל. נקודת המוצא כאן היא שאם שולטים בפעולות הבסיסיות האלה, לא אמורה להיות בעיה להוסיף עוד טכניקות מורכבות יותר לסדר הפעולות המומלצות. בנוסף, אפשר לנצל את השלבים המוקדמים כדי להתנסות בעבודה עם סוגים שונים של מסרגות.

איך מבצעים את השלבים הראשונים?

הנה הדגשים העיקריים שקובעים איך תיראה סריגה למתחילים ובאיזה אופן יהיה אפשר ליישם אותה על הצד הטוב ביותר:

א. העלאת עיניים – השיעורים הראשונים שמוקדשים להעלאת עיניים דורשים מעט סבלנות. כאן, מה שעושים זה ללמוד את הפונקציה הבסיסית שנדרשת על מנת לסרוג בשתי מסרגות. בשביל סריגה כזו, צריך להיות גם מהירים גם מדויקים כתנאי להתקדם בתהליך לימוד.

ב. סריגה לימין ולשמאל – אחרי שלומדים להעלות עיניים, מתנסים בסריגה לימין כדי ליצור שורות ישרות, צפופות יפות. בהמשך, מבצעים את אותה פעולה יסודית של סריגה גם לצד שמאל.

ג. סריגת פטנט – הרגע שבו עוברים לסריגת מוצר מוגמר הוא זה שבו לומדים לשלוט בשלב של סריגת פטנט. כאן לומדים את הטכניקה של פטנט רחב, כדי לשלב בין עיניים ימין ועיניים שמאל לסירוגין. עם זאת, כדאי לדעת שזו לא שיטה שמיועדת לכל המוצר אלא רק לבסיס של הסריגה.

ד. סריגה חלקה – הטכניקה חלקה פשוטה מכפי שנהוג לחשוב. יש צורך לשלוט בהעלאת עיניים, סריגה לימין ולשמאל וגם סריגת פטנט כדי ליישם אותה, אבל אפשר לשלב בין שני הצדדים כדי לסרוג מוצר שלם לבד.

סריגה למתחילים

איך סוגרים את המוצר?

כל תהליך של סריגה למתחילים מבוסס על שיתוף פעולה עם קהל היעד. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, לומדים לסרוג את מה שיצרנו ואז סוגרים אותו כדי שהוא יהיה חזק ושלם. זה גם השלב שבו לומדים סוף סוף איך להוריד את המוצר מהמסרגות, על ידי שימוש במסרגה נוספת עם וו בקצה.

בשלבים מתקדמים יותר אפשר לעבור לסריגת שטיחון ולהתנסות בסריגה של מוצרים יצירתיים. גם פה, הדבר החשוב הוא לעבור שלב אחר שלב כדי לא למהר או לטעות.

טיפים לסורג המתחיל

החלטתם להתחיל לסרוג? ברוכים הבאים לעולם ומלואו, שכולו צבע, טעם טוב והרבה יצירה! ברצוננו להעניק לכם כמה טיפים חשובים, שיעזרו לכם לעשות את הצעדים הנכונים במלאכה המהנה והמועילה הזו.

מתי כדאי להתחיל?

סריגה הינה ללא ספק מלאכה שמתחברת בצורה ישירה לעונת החורף. בימי הקיץ הלוהטים קשה לחשוב על סוודרים, אך בחורף הקר, המגע החם של הצמר מנחם ומחמם כאחד. אם כך, כדאי לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בסריגה בעונת החורף.

ציוד נכון

ציוד הנכון בעל חשיבות מכרעת בעניין היכולת שלכם להתמיד במלאכה. בשלבים הראשונים כדאי לבחור בצמר חלק ועבה, שיאפשר לכם לעקוב אחרי העבודה שלכם בקלות רבה יותר. כדאי לבחור במסרגות איכותיות, התואמות את העובי של הצמר. רק אם העובי של המסרגות יתאים לעובי של הצמר תצליחו לסרוג ללא חורים מיותרים, ומצד שני, האריג גם לא ייצא צפוף מדי. העובי הנדרש של המסרגות מצוין על גבי החבילה של הצמר.

כדאי להימנע מצמר דק במיוחד או בעל צבעים מעורבים, מכיוון שהוא מקשה על המלאכה, ובשלבים הראשונים הדבר החשוב ביותר הוא להצליח לסרוג אריג חלק, מבלי לפספס לולאות או להוסיף לולאות מיותרות.

בחירת הדוגמה הנכונה

ישנן אינספור דוגמאות סריגה למתחילים, אשר כולן מתבססות על לולאות ימין ולולאות שמאל. בשלב הראשון, המטרה היא ללמוד לסרוג את הלולאות הבסיסיות, וכאן צריך להתמקד. מסיבה זו, הימנעו מדוגמאות מורכבות, שרק יגרמו לתסכול ויסבכו אתכם ללא צורך. תתמקצעו קודם כל בסריגה הבסיסית, ואז יגיע תורן של הצמות והצורות למיניהן.

שימו לב, סריגה של שורת לולאות ימין ושורה של לולאות שמאל תיצור אריג אחיד, ששני הצדדים שלו ייראו שונה, ויתקפלו בצדדים. אפשר גם לסרוג כל הזמן לולאות ימין, ואז האריג ייראה אותו הדבר בשני הצדדים ולא יתקפל בצדדים.

כלי סריגה

איך כדאי ללמוד?

הדרך הטובה ביותר ללמוד סריגה היא ממדריך, אחד על אחד. הסריגה היא תהליך פשוט למדי, כך שאין צורך ביותר מהדרכה קצרה. אם אין בנמצא מדריך או מורה, אפשר להסתמך גם על סרטון. יש גם לא מעט ספרים ואיורים, אך הלימוד מהם יכול להיות מורכב יותר.

ויטלגו – עוזרים לכם להתחיל ברגל ימין

מזה עשרות שנים, אנו גאים לספק ללקוחותינו הרבים את כל סוגי מוצרי הסריגה, החל ממסרגות, דרך צמרים איכותיים ועד לכפתורים ושלל אביזרים נלווים. חשוב לנו להעניק לכם חוויית סריגה מהנה, שתיצור בכם את החשק להמשיך ולהתמיד בתחביב המיוחד הזה. מסיבה זו, אנו משווקים רק את המוצרים הטובים ביותר, שעוזרים לכם להתחיל לסרוג ברגל ימין. בואו אלינו לויטלגו, ואנו נצייד אתכם בכל מה שדרוש לסורג המתחיל, ונעניק לכם טיפים חשובים להתחלה רכה.